Дома Останати Фергусон бесен на Кабиб: Тој е пи**а! Намерно избега!

Фергусон бесен на Кабиб: Тој е пи**а! Намерно избега!

Борбата помеѓу Кабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон нема да се одржи.

Дагестанецот објави дека борбата сред пандемијата нема да се случи затоа што тој не може да ја напушти Русија. Тони Фергусон беше бесен после ваквата одлуката на шампионот во лесна категорија.

„Изнервиран сум! Можеше да биде тука. Беше во Абу Даби, имаше шанса да се врати пред Русија да ги затвори границите. Сепак, тој одлучи да оди во Дагестан и да не го заврши кампот. Тој човек не сака да се бори, исплашен е и бега. Треба да му се одземе појасот“.

“Истата работа ја направи пред УФЦ 209. Беше со семејството, знаеше дека не симнува добро килограми. Зарем ова не е бегање!? Побегна од борбата. Кабиб е пи**а!“, порача Фергусон.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Составен најсилниот тим на Барселона на сите времиња: Што би промениле? (ФОТО)

Да се состави најсилен тим на Барселона во историјата е навистина тешка задача со оглед на…