Дома Останати Тенис Федерер доби фантастичен поен, публиката му се поклонуваше (ВИДЕО)

Федерер доби фантастичен поен, публиката му се поклонуваше (ВИДЕО)

0

Денес во второто коло од Мастерсот во Рим, Роџер Федерер слацеше со 2:0 против Жоао Соуза.

Федерер во овој меч прикажа одлична игра, а во еден момент одигра спектакуларен поен. Иако на моменти изгледаше дека е во загубена позиција, Швајцарецот успеа да се извлече, а подоцна и со маестрален удар да го добие поенот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Мекинро тврди: Ѓоковиќ ќе освои повеќе Грен слем титули од Надал и Федерер

Легендарниот тенисер Џон Мекинро е убеден дека Новак Ѓоковиќ ќе успее да биде подобар од Р…