Дома Останати Тенис Федерер го откажа учеството на турнирот во Мајами

Федерер го откажа учеството на турнирот во Мајами

Роџер Федерер го откажа учеството на Мајами Опен.

Швајцарецот со ова откажување ќе загуби 1.000 поени и тоа значи дека ќе падне на петтата позиција на АТП листата.

Федерер имаше операција на колената и сега се обидува да се врати во форма, но тоа не му оди. ПОлседен пат тој играше во полуфиналето на минатогодишниот Австралија Опен.

Турнирот во Мајами започнува на 24. март. Минатата година поради коронавирусот не се одржа, а последен шампион е Федерер во 2019 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

„Дојдов, изгубив и си одам со 12.000 евра за седење во хотел“

Беноа Пер повторно се најде во центарот на вниманието со неговата изјава по поразот во прв…