Дома Фудбал Лига на шампиони Фати испиша историја во Лигата на шампионите

Фати испиша историја во Лигата на шампионите

Вчера Интер беше поразен на домашен терен од Барселона со 1:2 и така „Нероаѕурите“ доживеаа елиминација од најелитното првенство во Европа.

За Барса овој натпревар немаше резултатско значење и поради тоа Каталонците излегоа со комбиниран состав. Шанса за игра доби и младиот Ансу Фати. Токму Фати го разочара Интер во 87. минута кога ја погоди мрежата на Италијанците.

Со тој гол воедно Фати  со 17 години 40 дена стана најмладиот стрелец во историјата на Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Халанд не може да поверува каква “ѕверка” тренира во Дортмунд

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Халанд имаше само пофални зборови за младиот фудбалер на о…