Дома Македонски спорт Мак фудбал Се редат заминувања од Струмица: Трет играч ја напушти Брера во два дена

Се редат заминувања од Струмица: Трет играч ја напушти Брера во два дена

Матеј Цветаноски истече и не е веќе играч на Брера.

26 годишниот Матеј Цветаноски во иднина нема да го носи дресот на струмичкиот клубо откако актуелниот договор со овој крилен играч истече.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Изминатата првенствена сезона Матеј 4 пати ги тресеше противничките мрежи а уште толку беше асистент на колегите при гол во вкупно 25 првнествени натпревари од Првата фудбалска лига на Македонија.

Претходно клубот го напуштија дефанзивците Агрон Руфати и Александар Ристевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ЕХФ потврди: Македонскиот шампион чека „вајлд-карта“ за учество во ЛШ

Eвропската ракометна федерација ги потврди тимовите кои досега имаат сигурно место во Лига…