Дома Фудбал Лига на шампиони Уште еден доказ колку Халанд сака да игра во Лигата на шампионите 🎥

Уште еден доказ колку Халанд сака да игра во Лигата на шампионите 🎥

Фудбалерите на Борусија Дортмунд вчера беа поразени на гости од Манчестер Сити со 2:1 во рамките од четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Дортмунд и понатаму има резултат со кој може да се надева на полуфинале. После натпреварот во центарот на вниманието се најде Ерлинг Халанд на кого еден од судиите му побара автограм.

Но, тоа не беше се пред самиот почеток на натпреварот Халанд беше забележан како ја пее химната на Лигата на шампионите како да е химна на неговата земја. Со тоа само покажа колку го сака ова натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Нападнат автобусот со фудбалерите на Реал Мадрид!

Ливерпул и Реал Мадрид вечерва на „Енфилд“ го играат реванш натпреварот од полуфиналето во…