Дома Останати УФЦ објави видео симулација на борбата помеѓу Кабиб и Фергусон

УФЦ објави видео симулација на борбата помеѓу Кабиб и Фергусон

Кабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон би трбало да се борат за титулата во УФЦ лесна категорија на 18. април.

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт најави дека борбата ќе се одржи и покрај пандемијата од коронавирусот, меѓутоа се уште не се знае точната локација.

За дополнително да ја загрее атмосферата пред борбата УФЦ објави симулација од нивната борба. Во симулацијата има неколку пресврти и Кабиб и Фергусон се наоѓаа на падот.

Поглегнете кој победува на крајот:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ботас најбрз во Австрија, Хамилтон поради казна заврши четврти

Денеска започна новата сезона на најбрзиот циркус во светот со трка на „Ред Бул ринг“ во А…