Дома Останати УФЦ објави видео симулација на борбата помеѓу Кабиб и Фергусон

УФЦ објави видео симулација на борбата помеѓу Кабиб и Фергусон

Кабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон би трбало да се борат за титулата во УФЦ лесна категорија на 18. април.

Претседателот на УФЦ, Дајна Вајт најави дека борбата ќе се одржи и покрај пандемијата од коронавирусот, меѓутоа се уште не се знае точната локација.

За дополнително да ја загрее атмосферата пред борбата УФЦ објави симулација од нивната борба. Во симулацијата има неколку пресврти и Кабиб и Фергусон се наоѓаа на падот.

Поглегнете кој победува на крајот:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Разочарување: Кабиб откри дека УФЦ бара нов противник за Фергусон

Кабиб Нурмагомедов преку својот Инстаграм профил каде што се вклучи во живо откри дека УФЦ…