Дома Видео Урнебесни гримаси на Хонда кога соиграч го праша како е додавање на јапонски (ВИДЕО)

Урнебесни гримаси на Хонда кога соиграч го праша како е додавање на јапонски (ВИДЕО)

Од пред еден месец Кеисуке Хонда стана нов играч на бразилскиот тим Ботафого, а сега на социјалните мрежи се појави видео кое покажува дека на Хонда му е тешко да се разбере со соиграчите.

Еден соиграч го прашуваше Хонда да каже како се вика додавање на јапонски. Хонда не разбра ништо, а неговите гримаси беа навистина урнебесни.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …