Дома Фудбал Лига на шампиони Урнебесна реакција на Клоп: Ти новинар си или случајно се најде тука? ?

Урнебесна реакција на Клоп: Ти новинар си или случајно се најде тука? ?

Ливерпул вечерва ќе игра против Ајакс, а на прес-конференцијата пред овој натпревар Јирген Клоп имаше интересен настап.

Германскиот стратег за вечерашниот натпревар не ќе може да смета на Вирџил Ван Дајк и Тијаго Алкантара, а едно новинарско прашање малку го налути Клоп.

Новинарот го праша Клоп дали Ливерпул има шанси да победи против Ајакс без Алкантара и Ван Дајк. Одговорот на Германецот гласеше.

„Не. Боже мој…Ќе пробаме, ќе пробаме. Ти нависти ли си новинар или случајно си тука на пресот?“, му порача Клоп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Тимот се бори за важен бод, а на играчите поважни им беа – телефоните! 📸

Џенова вчера на свој терен беше поразена од Парма со 2:1. Тимот на Џенова доживеа пораз од…