Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Урнебесен твит по голот на Хрватска: Гери Линкер ги „наполни“ гаќите!

Урнебесен твит по голот на Хрватска: Гери Линкер ги „наполни“ гаќите!

0

Гери Линкер, славниот англиски фудбалер кој сега не е ништо помалку познат коментатор на „BBC“, а на Твитер има повеќе од седум милиони следбеници.

Скоро секој негов „твит“ е предмет на огромен број коментар, така е и овој пат.

Секако, неговиот „твит“ е поврзан со полуфиналето на Мундијалот. Откако Перишиќ во 68 минута постигна гол за 1:1, а Хрватска во тие моменти беше подобрата репрезентација еден

Англичанец го означи Линкер и напиша: „Се обложувам дека Линкер сега ги „наполни“ гаќите“.


Следете го Sportski.mk и на


Линкер само го цитираше овој пост и доаде: „Така е“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Драма на „Вембли“: Англија со пресврт на исфрли Хрватска во Лига Б (видео)

Репрезентацијата на Англија со пресврт славеше над Хрватска (2:1) на „Вембли“ и го освои п…