Дома Видео Урнебесен момент: Милер го исмејуваше младиот Србин за повредата на окото 🎥

Урнебесен момент: Милер го исмејуваше младиот Србин за повредата на окото 🎥

Фудбалерите на Баерн славеа на гостувањето во Дармштад со 5:2 во 26. коло од Бундес лигата, а на тој натпревар се повреди несудениот српски репрезентативец Александар Павловиќ (19).

Павловиќ заработи повреда на окото, а откако неговите соиграчи забележаа дека повредата не е толку сериозна и се шегуваа на негова сметка. Томас Милер при поздравот со навивачите по натпреварот го имитираше Павловиќ.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Фала му на Бога, не е ништо сериозно. Само малку ме удри со лакт. Нема расекотина, се е во ред со мојата глава“ – изјави Павловиќ по мечот, пренесоа германските медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…