Дома Видео Урнебесен ВАР кикс: Судијата место спорната ситуација гледаше паркинг! (ВИДЕО)

Урнебесен ВАР кикс: Судијата место спорната ситуација гледаше паркинг! (ВИДЕО)

Во последно време ВАР системот добива критики, а додека едни зборуваат за грешките не технологијата, а други за нејзните предности од Израел ни стигнува една урнебесна ситуација.

Макаби Хаифа славеше со 3:1 против Беитар Ерусалим во средбата од првата лига во Израел. Конечните 3:1 беа поставени со гол од пенал во 98-та минута.

Пеналот беше направен во 95-тата минута, меѓутоа поради кикс на луѓето задолжени тој се изведе неколку минути подоцна. Имено, место на судијата да му покаже снимката од спорната ситуација му беше покажан паркингот на стадионот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Мајк Дин заборави дека е судија, па ја запеа клупската химна

Познатиот англиски судија Мајк Дин честопати беше во центарот на вниманието во текот на св…