Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Унифорија: Објавена топката со која ќе се игра Европското првенство (ФОТО)

Унифорија: Објавена топката со која ќе се игра Европското првенство (ФОТО)

Полека се наближува Европското првенство во фудбал кое се игра во летото кое следи.

Промоцијата на топката со која ќе се игра ова натпреварување е закажана за идниот месец, но фотографија од нејзниот изглед веќе се појави.

Топката ќе го носи името Унифорија ЕУРО 2020 и е изработена по истата формула како и Телестар 18 – топката со која се играа натпреварите на СП во 2018 година.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Милан мисли на иднината – го „блиндира“ младиот дефанзивец

Милан денес официјално соопшти дека го продолжил договорот со младиот дефанзивец Матео Габ…