Дома Фудбал Останато Уникатна мајсторија: Паненка од – слободен удар! (ВИДЕО)

Уникатна мајсторија: Паненка од – слободен удар! (ВИДЕО)

1
panenka

Вистинска мајсторија беше видена на натпреварот помеѓу Сантос Лагуна и Атлас (3:1).

Ние не се сеќаваме кога некој се обидел на ваков начин да изведе слободен удар. Стрелецот на голот, Освалдо Мартинез слободниот удар од далечина од околу 18 метри го изведе со – паненка!

Неговиот обид беше успешен и со тоа дефинитивно постигна еден од најуникатните погодоци од слободен удар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Олимпијакос му приреди шок на Милан во Пиреа – го елиминираше уште во групната фаза од ЛЕ! (ВИДЕО)

Вечерва беа одиграни и последните натпревари од групната фаза во Лигата на Европа. Најголе…