Дома Фудбал Ултиматум за Сетиен – трофеј или отказ

Ултиматум за Сетиен – трофеј или отказ

Тренерот на Барселона, Кике Сетиен се наоѓа под голем притисок после лошите резултати во последно време.

Каталонските медиуми пренесуваат дека раководството на Барселона му поставило ултиматум на тренерот – ако не освои ниту еден трофеј сезонава, ќе добие отказ.

Барселона се уште е во трката по трофеите во Примера и Лигата на шампиони.

Меѓутоа, во последните три кола Каталонците одиграа два пати реми, па му го отстапија врвот на Реал Мадрид.

И доколку не ја освои титулата во Примера, Сетиен нема да биде сменет веднаш, туку раководството ќе му даде шанса да ја доигра сезоната во Лигата на шампиони во август.

Барселона се уште треба да се пласира во четвртфиналето, бидејќи им претстои реванш со Наполи на Камп Ноу.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола: Еднаш заедно вечеравме со Клоп, му се восхитувам

Пеп Гвардиола му се поклони на Јирген Клоп пред натпреварот помеѓу Ливерпул и Манчестер Си…