Дома Фудбал Англија Ужасни вести: Кошчиелни надвор од терените шест месеци…

Ужасни вести: Кошчиелни надвор од терените шест месеци…

Лоран Кошчиелни доживеа повреда на вечерашниот натпревар против Атлетико Мадрид и сега стигнаа првите информации кои не се ниту малку добри…

Повредата на дефанзивецот на Арсенал можете да ја погледнете ТУКА.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


По изразот на гримаста на фудбалерот веднаш можеше да се забележи дека станува збор за посериозна повреда, а сега лошите вести се потврдени.

Во прашање е повреда на „Ахиловата тетива“, ваквите повреди фудбалерите вообичаено ги одвојувале околу шест месеци.

Значи, Франција не ќе може да смета на услугите на Кошчиелни за Мундијалот ова лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…