Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА ја намали суспензијата на Ван Бисака

УЕФА ја намали суспензијата на Ван Бисака


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во наредното коло од Лигата на шампионот, односно во натпреварот со Аталанта ќе смета и на Ван Бисака.

Во претходниот натпревар против Виљареал место стандардниот десен бек играше Дало кој прилично се мачеше и на крајот Јунајтед и поради него прими гол. Ван Бисака беше суспендиран поради црвениот картон против Јанг Бојс. Суспензијата беше два натпревари, но после жалбата на Јунајтед суспензијата се намали на еден натпревар.

„Жалбата која ја приложи Манчестер Јунајтед е прифатено. Поради тоа одлуката за суспензија се менува на еден натпревар“, се наведува соопштението.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Наполи и Де Лаурентис под истрага за сомнителни трансфери!

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Наполи и сопственикот…