Дома Македонски спорт УЕФА потсети како Барди ја уништи Ерменија

УЕФА потсети како Барди ја уништи Ерменија

Фудбалската репрезентација на Македонија приреди изненадување и стигна до баражот за Светското првенство, а таму ќе треба да играме со Италија.

До баражот стигнавме со двете последни победи против Ерменија и Исланд. Посебно импресивен беше натпреварот во Ереван кој го добивме со убедливи 0:5. Во тој натпревар хет-трик постигна Енис Барди. УЕФА преку социјалните мрежи денес потсети на тој натпревар.

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…