Дома Фудбал Останато УЕФА го казни Лацио

УЕФА го казни Лацио

0

Лацио се најде во големи проблеми по расистичките испади на нивните навивачи на натпреварот во Лигата на Европа против Селтик.

УЕФА се разбира не простува и Лацио ќе биде казнет, а сега е познато и каква казна ќе добие. Имено, поради тоа што се случи, Лацио ќе биде казнет со 20,000 евра и ќе мора да затвори еден дел од трибините на следниот натпревар во Лигата на Европа.

Исто така, условно добија казна дека ќе одиграат еден натпревар пред празни трибини доколку нешто слично се повтори во следните година дена. Од овој клуб најавија жалба и останува да се види дали казната на крајот ќе остане иста.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мората за црвениот картон против Мајорка: Ако играв за Реал ќе беше поинаку

Aлваро Мората оваа сезона во дресот на Атлетико Мадрид одигра 10 натпревари во Ла Лигаи  п…