Дома Останати Тенис Убава сцена: Го погоди девојчето со топче, па направи потег со кој ја воодушеви публиката (ВИДЕО)

Убава сцена: Го погоди девојчето со топче, па направи потег со кој ја воодушеви публиката (ВИДЕО)

0

Браќата Александар и Миш Зверев се простоија од тенискиот турнир во парови во Рим уште во првото коло со поразот од Ревен Класен и Михаел Венус од 6:7, 4:6.

Меѓутоа секако дека еден детал од овој момент ја воодушеви јавноста и ги собра симпатиите од публиката во Рим.

Помладиот од браќата Зверев заврши еден поен со силен удар, а топчето погоди едно девојче во публиката.

Кога сфати што направи, тој дојде до девојчето да провери дали е се во ред, а потоа и ја даде својата лента од овој меч.

Одличен потег со кој ја воодушеви публиката.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

ВИДЕО: Специјален гостин на Ѓоковиќ – детето кое го победи ракот!

Најдобриот тенисер во светот направи се само детето да се чувствува како вистински шампион…