Дома Трансфер зона Три сезони по ред беше најдобар играч на Лидс, а сега ќе игра за третолигаш

Три сезони по ред беше најдобар играч на Лидс, а сега ќе игра за третолигаш

Пабло Хернандез најголемиот дел од својата кариера го помина настапувајќи за Валенсија и Лидс.

Со Лидс во сезоната 2019/2020 се избори за промоција од Чемпионшип во Премиер лигата. Настапувајќи за англискиот тим три сезони во низа беше избиран за најдобар играч од сезоната 2017/18 до 2019/20.

Денес Хернандез на 36 години потпиша договор со шпанскиот третолигаш Кастељон. Ова за Хернандез е враќање во клубот од родниот град кој го напушти пред 18 години за да премине во Валенсија.

Со Кастељон Хернандез потпиша договор на три години и ќе се обиде да го врати тимот во второлигашката конкуренција од каде што отпадна минатата сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Aко Интер го продаде Лукаку за 120 милиони евра ќе задржи само половина?

На големо во италијанските медиуми се пишува за можниот трансфер на Ромелу Лукаку во редов…