Дома Трансфер зона Три италијански гиганти го сакаат Обамејанг

Три италијански гиганти го сакаат Обамејанг


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Пјер Емерик Обамејанг минатото лето пристигна во Челзи од Барселона, но неговата авантура на „Стенфорд Бриџ“ ќе трае кратко.

Тој дојде во Челзи по барање на Тухел и не добива голема минутажа кај Потер, па сака да ја промени средината на крајот на сезоната.

Интерес за него покажуваат италијанските гиганти Рома, Интер и Јувентус кои сакаат да ја искористат ситуацијата и да го доведат во своите редови.

Обамејанг на лето влегува во последната година од договорот, па Челзи е спремен да го пушти за симболична сума

Напаѓачот е спремен да се врати во Серија А, каде ја започна својата кариера, па останува да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Миланско дерби за новиот италијански репрезентативец

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Миланските …