Дома Македонски спорт Трајковски: Голема мотивација и предизвик е да се игра толку важен натпревар со една Италија

Трајковски: Голема мотивација и предизвик е да се игра толку важен натпревар со една Италија

Репрезентацијата на Македонија денес доби тежок ждреб во баражот за Мундијалот во Катар.

Во полуфиналето ќе се сретнеме со Италија, додека со евентуален пласман во финалето ќе гостуваме на Италија или Турција. Коментар и свое мислење за ждребот за нашиот сајт даде напаѓачот Александар Трајковски.

„Мое мислење за овој ждреб беше со која и репрезентација да се падневме, вербата во репрезентацијата и во нашите квалитети се неминовни, не смееме да дозволивме да бидеме лесен противник. Ќе се надигруваме со секоја репрезентација. Секако дека мотивацијата да се игра толку голем и важен натпревар со една Италија е уште погоелм предизвик да се докажеме колку вредиме“, ни изјави Трајковски.

Александар Трајковски беше стрелец во натпревароит кој го игравме во Торино со Италија, тогаш дуелот зааврши без победник (1:1).

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…