Дома Фудбал Англија ТРАНСФЕР БОМБА на повидок: Мурињо и нуди на Барселона голема замена

ТРАНСФЕР БОМБА на повидок: Мурињо и нуди на Барселона голема замена

0

Жозе Мурињо има за Барселона многу интересна понуда. „Специјалниот е подготвен“ веќе во јануари да и понуди на Барселона голема размена на играчи.

ЕСПН пренесува дека Манчестер Јунајтед ја разгледува опцијата на Барселона да го понуди Антони Марсијал за Иван Ракитиќ.

Марсијал во досегашниот дел од сезоната во девет одиграни средби на теренот мина вкупно 370 минути. Меѓутоа, неговиот учинок од пет постигнати погодоци и шест асистенции е и повеќе од добар, но се шпекулира дека Мурињо во него гледа само резервен играч, додека Французинот цели кон првата постава.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Англија

Проверете

ПОТВРДЕНО: ВАР од наредната сезона и во Франција!

Француската фудбалска лига од следната сезона ќе воведе ВАР технолигија потврдено беше на …