Дома Фудбал Останато Трагедија во хотелот на Роналдо во Мадрид

Трагедија во хотелот на Роналдо во Мадрид

Голема трагедија се случила денес при изграбдата на новиот хотел на Кристиано Роналдо во Мадрид.

Еден од работниците кои работеле на хотелот паднал од осмиот кат низ отворот за лифт и го загубил животот.

Немилиот настан се случил денес околу 11 часот, а човекот кој го загубил животот имал 41 година. Според она што го кажале очевидците, итната помош брзо пристигнала, но не можело ништо да се направи.

Инаку, ова ќе биде втор хотел на Роналдо во Мадрид и вкупно четврти со оглед на тоа дека два има во Португалија.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чудна ситуација во Португалија: Од сред натпревар во карантин!

Португалската лига е првенство во сенка на првите топ 5 првенства, но сепак се следи во Ев…