Дома Фудбал Останато Трагедија во БиХ: Фудбалер почина на терен, клубот згасна засекогаш

Трагедија во БиХ: Фудбалер почина на терен, клубот згасна засекогаш

Ирфан Мешиќ, фудбалер од Босна и Херцеговина, почина на натпреварот од 18. коло од Втората лига на Тузланскиот кантон Запад.

Турија играше против Стјепан Поље, а натпреварот заврши 1:1. Мешиќ доживеал срцев удар на теренот и набрзо починал, пренесуваат медимуте.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Станува збор за фудбалер кој го носел дресот на повеќе нисколигаши во Босна и Херцеговина, а пред еден месец стана фудбалер на Турија по една епизода во Рудар.

Од клубот се одлучија дури и да го згаснат клубот во чест на младиот фудбалер.

„Уништени од болката и тешкиот избор на судбината, ве известуваме дека ФК Туриа автоматски престанува да работи. Секогаш ја оставаше потта и срцето на теренот, за малку и ќе го оставеше таму, борбата ја загуби еден час подоцна во болница… И таму се бореше како што знаевте, лавовски.“, изјави ФК Турија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…