Дома Трансфер зона Тотенхем спреми понуда за голманот на Милан

Тотенхем спреми понуда за голманот на Милан

Тотенхем е силно заинтересиран за голманот на Милан и француски репрезентативец , Мајк Мењан.

Уго Лорис е на залез на кариера, па Тотенхем ја почна потрагата по негов наследник, а прв избор е токму Мењан.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Мењан минатата сезона со Милан ја освои титулата и се етаблираше во еден од најдобрите голмани во Европа.

„Спарси“ се спремни да понудат 40 милиони евра за неговиот потпис, но Милан тешко дека ќе прифати да го продаде Французинот.

„Росонерите“ се спремни да ја одбијат секоја понуда која ќе пристигне за голманот и веќе спремаат нов договор за Мењан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул тргнува по Кварацхелија

Квича Кварацхелија ова лето готово сигурно ќе го напушти Наполи, а трката за неговиот потп…