Дома Фудбал Англија Тотенхем размислува за смена на Конте

Тотенхем размислува за смена на Конте


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Антонио Конте може да го напушти Тотенхем на лето, бидејќи раководството нема намера да му го продолжи договорот на Италијанецот, пренесува „Дејли Мејл“.

Актуелниот договор на Конте истекува на лето, но клубот има опција да го продолжи за уште една година. Меѓутоа, тоа нема да се случи бидејќи претседсателот Леви и Конте имаат различни визии за иднина.

До скоро се сметаше за сигурно неговото останување во Тотенхем, но слабите резултати во последно време, како и изјавите на Конте воопшто не му се допаѓаат на раководството.

Според „Дејли Мејл“, Тотенхем веќе размислува за негова замена, а прво име на списокот е Томас Тухел, кој во моментов е без ангажман, а живее во Лондон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…