Дома Трансфер зона Тотенхем започна преговори со Барселона

Тотенхем започна преговори со Барселона

0

Тотенхем започна преговори со Барселона за трансфер на крилнит напаѓач Малком, пренесуваат англиските медиуми.

Каталонските медиуми исто така потврдија дека Тотенхем сака да го донесе 21-годишниот Бразилец на позајмица со можност да го откупи договорот на крајот на сезоната.

„Спарси“ се во потрага по напаѓач и во напредни преговори, па голема е веројатноста Малком да се пресели во Лондон.

Малком ова лето пристигна во Барселона за 42 милиони евра, но не ги оправда очекувањата и е на излезна врата од „Камп Ноу“.


Следете го Sportski.mk и на


Валверде не смета повеќе на него и му ја отвори излезната врата, а Тотенхем сака да ја искористи таквата ситуација

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Човек да не поверува – Тотенхем испраќа скаути на натпреварот Аталанта – Милан!

Oпшто познато е дека премирлигашите трошат најмногу на засилувањем но еден клуб е исклучок…