Дома Фудбал Останато Тоа е таа елеганција: Зидан покажа дека уште има магија во нозете (ВИДЕО)

Тоа е таа елеганција: Зидан покажа дека уште има магија во нозете (ВИДЕО)

0

Францускиот стратег Зинедин Зидан ужива во деновите од одморот пред напорната сезона која го чека во Реал Мадрид.

Зидан се појави на еден хуманитарен турнир во Франција каде што покажа дел од својата препознатлива магија од времето кога беше на теренот како фудбалер.

Зизу се уште ја поседува техниката и елеганцијата која го красеше додека играше фудбал…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јунајтед го прави Де Геа најплатен голман во светот!

Давид Де Геа ќе стане најплатениот голман во светот, откако постигнал договор со Манчестер…