Дома Тикет на денот Тикет на денот (четврток, 14.10.2021)

Тикет на денот (четврток, 14.10.2021)

Доцна вечерва завршуваат и квалификациите во Јужна Америка во овој октомвриски термин и веќе од утре ни се враќаат клупските првенства. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Колумбија – Еквадор – 1/1 @ 2.62 во Mozzart

Враќањето на фановите на трибините во јужноамериканските стадиони покажа колку голема предност има домашниот терен. Тоа се виде во квалификационите натпревари изиграни во овој дел. Венецуела го порази Еквадор, а тој пораз дефинитивно за Еквадорците може на крајот да биде кобен. Колумбија остана непоразен од Бразил, а за нив тоа е незгоден противник. Веруваме дека Колумбијците би биле задоволни и со еден бод против Еквадор, но дефинитивно очекуваме да доминираат на овој натпревар. Наш предлог е 1/1 со квота 2.02 во Mozzart.

Хелсингор – Есбјерг – ГГ3+ @ 1.99 во Bet365

Во првиот натпревар од 12-то коло на втората данска лига играат Хелсингор и Есбјерг. Домаќините се лидери во првенството, а значително попуштија во формата во последно време. Тимот од Хелсингор победи само еднаш во последните четири кола, а изгуби и во купот од Одензе. Есбјерг бара шанса за да ја прекина лошата серија резултати. Тие планираа повраток во елитата, но после половина од регуларниот дел на првенството имаат само 12 бода и се наоѓаат на седмото место. Овде очекуваме отворен и неизвесен натпревар и предлагаме да изиграте ГГ3+ со квота 1.99 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.02

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

    Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…
  • Тикет на денот (сабота, 16.10.2021)

    Викендов на „менито“ ни се враќа клупскиот фудбал, а тоа практично значи и зголемување на …
  • Тикет на денот (петок, 15.10.2021)

    Денешната понуда не е толку богата, а причината за тоа е завршувањето на натпреварите од к…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…