Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 13.10.2021)

Тикет на денот (среда, 13.10.2021)

Готово е со репрезентациите, барем кога е во прашање Европа за октомврискиот циклус. Од петок ни се враќа клупскиот фудбал. Ова е нашаиот предлог тикет за денес.

Канада – Панама – 1&0-3 @ 2.05 во Mozzart

Делува дека никогаш немале повозбудливи квалификации за Мундијалот во зоната на КОНКАКАФ кој ја покрива Северна и Централна Америка. Во последната фаза се квалфикуваа осум селекции од кои три првопласирани во Катар, додека онаа која е четврта ќе игра дополнителен бараж. Канаѓаните баш пријатно изненадија и се уште немаат пораз, а мора да признаеме дека имаа пеколен распоред. Панама играше на претходниот Мундијал и тоа им беше деби на Светското првенство, а во Русија беа во група со Англија, Белгија и Тунис. Овде очекуваме Канада да победи и да биде уште поблиску до Катар. Типуваме 1&0-3 гола со квота 2.05 во Mozzart.

Сандерленд – Манчестер Јунајтед У21 – 1&4+ @ 3.70 во Bet365

Ова е натпревар од англискиот ЕФЛ трофеј кој служи за клубивте од ниските лиги да стигнат до некој трофеј. Екипата на Сандерленд, некогашен премиерлигаш, а сега член на Лига 1 го дочекува младиот тим на Манчестер Јунајтед. Се работи за фудбалери до 21 година, а покрај товие две екипи во групата се Линколн и Бредфорд. Ова е заостанат натпревар, па тешко може да се каже за ситуацијата на табелата. Овде покрај тоа што очекуваме победа за домаќините очекуваме и многу голови. Наш предлог е 1&4+ со квота 3.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.58

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

    Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…
  • Тикет на денот (сабота, 16.10.2021)

    Викендов на „менито“ ни се враќа клупскиот фудбал, а тоа практично значи и зголемување на …
  • Тикет на денот (петок, 15.10.2021)

    Денешната понуда не е толку богата, а причината за тоа е завршувањето на натпреварите од к…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…