Дома Тикет на денот Тикет на денот (среда, 08.12.2021)

Тикет на денот (среда, 08.12.2021)

Вечерва се гледа крајот на групната фаза од ова издание на ЛШ. Остана уште некоја дилема, но околу 23 часот и таа ќе биде решена. Ова е нашиот предлог тикет на денот.

Зенит – Челзи – 2/2 @ 2.30 во Mozzart

За екипата од Санкт Петербург исходот од овој натпревар не може да им промени ништо. Остануваат на третото место  и на пролет ќе играат во Лига Европа. Сигурно е дека шампионот на Русија очекуваше повеќе, но освен победата и ремито со Малме, против Јувентус и Челзи не можеа. За Челзи ова ќе биде важен натпревар со оглед на тоа што сакаат да бидат на првото место во групата. Тие имаат ист број бодови како и Јувентус, но подобар меѓусебен учинок. Овде веруваме дека Челзи нема да се коцка и ќе нападне од првата минута. Наш предлог е 2/2 со квота 2.30 во Mozzart.

Виган – Шрузбери – 1&2+ @ 2.05 во Bet365

Виган пред осум години го освои ФА Купот победувајќи го тимот на Манчестер Сити. Таа сезона исто така испаднаа од Премиер лигата и еве уште не се вратени. Не само што се надвор од елитата, туку веќе долго не се ниту во Чемпионшип. Оваа сезона играат добро, барем во првата половина на првенството и моментално се наоѓаат на делба на првото место со екипите на Ротерам и Вајкомб. Сите три тима имаат по 38 бода, но со различен број изиграни натпревари. Гостите лошо започнаа дури и ужасно, но како што изминува времето ја поправаа формата и ја напуштија зоната за елиминација. Виган овде е фаворит и очекуваме освен победа за нив да постигнат и најмалку два гола. Коефициентот за 1&2+ во Bet365 изнесува 2.05.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.72

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 23.01.2022)

Уште еден ден полн со натпревари е пред нас, а ние се надеваме дека ќе го направиме вистин…