Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 17.09.2021)

Тикет на денот (петок, 17.09.2021)

Зад нас се три дена преполни со возбудување и изненадувања на стартот на европските купови, а во наредните три дена се пренасочуваме кон домашните првенства.

Њукасл – Лидс – ГГ3+ @ 1.98 во Mozzart

Некако се намести овие две екипи веќе во петтото коло во Премиер лига да играат важен натпревар. Ниту Њукасл, а ниту Лидс немаат победено во првенството, што е секако загрижувачки податок и покрај тоа што имаа тежок распоред. Њукасл има само еден бод во четири кола. Тие започнаа со два убедливи порази и единствениот бод им е остварен преку ремито на Олд Трафорд. Лидс исто така немаше среќа во жребот за новата сезона во првото коло гостуваше во Манчестер кај Јунајтед каде што прими пет гола. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ3+ со квота 1.98 во Mozzart.

Бреша – Кротоне – 1&T12+ @ 2.16 во Bet365

Иако е почеток на септември, овие две екипи се сретнуваат веќе втор пат во новата сезона. Еднаш изиграа во рамките на купот и Кротоне го доби тој натпревар после пеналите бидејќи во регуларниот дел беше 2-2. Сепак, во лигата Бреша е многу посупешен тим. После три кола овој тим се наоѓа на врвот на табелата со максимален учинок  од 9 бода со фантстична гол разлика. Кротоне од друга страна се уште нема победа во лигата, а искрено и ова не им е добра прилика за да ја прекинат таа серија. Наш предлог е 1&T12+ со квота 2.16 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.28

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
  • Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

    Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…
  • Тикет на денот (сабота, 16.10.2021)

    Викендов на „менито“ ни се враќа клупскиот фудбал, а тоа практично значи и зголемување на …
  • Тикет на денот (петок, 15.10.2021)

    Денешната понуда не е толку богата, а причината за тоа е завршувањето на натпреварите од к…
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (недела, 17.10.2021)

Сега откако ни се врати клупскиот фудбал немаме големи проблеми при изборот на натпревари.…