Дома Тикет на денот Тикет на денот (петок, 10.09.2021)

Тикет на денот (петок, 10.09.2021)

Денес ни се враќа клупскиот фудбал. Можеби денес пондуата не е како порано, но сепак викендот ќе биде премногу богат со натпревари. Ова е нашиот предлог тикет.

Митиланд – Нордсјеланд – 1&ГГ @ 3.10 во Mozzart

Фудбалерите на Митиланд заминаа на пауза после неочекуваниот пораз од Бронби. Тие поради тоа не успеаа да стигнат на лидерското место и му го препуштија на Копенхаген. За разлика од претходната сезона кога играа во ЛШ, сега ќе играат во групната фаза на Лига Европа. Нордсјеланд се наоѓа на второто место со само два бода помалку од својот домаќин. После неколку слаби сезони, овде очекуваме да има повраток за нив и излез во Европа. Митиланд е фаворит, а ние предлагаме 1&ГГ со квота 3.10 во Mozzart.

Клуб Бриж – Остенде – 1&2+ @ 1.53 во Bet365

Голем дебакл доживеа Клуб Бриж во претходното коло на гостувањето во Гент. Никој не можеше да претпостави дека толку ќе го понижат актуелниот шампион. Натпреварот заврши со резултат 6-1 и Бриж падна на третата позиција. Остендеима три победи и три порази, а двата од трите триумфи ги забележа на гости против Генк и Сеаринг. Гент очекуваме да ја оправда грешката од минатото коло и предлагаме 1&2+ со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗАОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.74

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 28.10.2021)

Денешната понуда не е толку богата како претходните денови, но сосема доволно голема е за …