Дома Тикет на денот Тикет на денот (недела, 05.09.2021)

Тикет на денот (недела, 05.09.2021)

Денешниот ден повторно е со фокус на репрезентациите, поточно на квалфикациите за СП кое ќе се изигра во Катар. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Ден Хаг – Ајндховен – ГГ3+ @ 1.93 во Mozzart

Ден Хаг после одличниот почеток на новата сезона како да потфрли во формата, а најдобар доказ за тоа ни се резултатите од последните два натпревари каде што запиша исто толку и порази. Ајндховен од друга страна игра прменливо, но може да кажеме дека се во добра форма. Како и да е, наш предлог за овој дуел е ГГ3+, а коефициентот за тоа во Mozzart изнесува 1.93.

Белгија – Чешка – 1/1 @ 2.10 во Bet365

Белгија очекувано во претходното коло изигра еден фантастичен натпревар и успеа да ја декласира селекцијата на Естонија со резултат од 5-2, па благодарение на тоа се на лидерската позиција. Веднаш зад нив е селекцијата на Чешка која им е всушност и денешен противник. Чесите не се за потценување, но Белгија е огромен фаворит на овој натпревар. Типуваме 1/1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.05

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тикет на денот

Проверете

Тикет на денот (четврток, 28.10.2021)

Денешната понуда не е толку богата како претходните денови, но сосема доволно голема е за …