Дома Трансфер зона Тиаго Силва денес на лекарски прегледи

Тиаго Силва денес на лекарски прегледи

Тиаго Силва денес ќе ги мине лекарските прегледи во Милано, а потоа ќе стави потпис на договорот со Челзи.

35-годишниот дефанзивец е слободен играч откако му заврши договорот со ПСЖ и веќе постигна договор со Челзи за двегодишна соработка.

Бразилецот моментално се наоѓа во Милано, а откако ќе ги мине редовните прегледи утре ќе отпатува во Лондон.

Потоа ќе биде во задолжителна изолација 14 дена пред да му се придружи на соиграчите во Челзи. Тој ќе стави потпис на двегодишен договор со „сините“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рамос го шокирал Малдини со своите барања

Серхио Рамос вчера и официјално се прости од Реал Мадрид. Овој искусен дефанзивец во дресо…