Дома Трансфер зона Те Хаг донесе одлука, Марсијал е на продажба

Те Хаг донесе одлука, Марсијал е на продажба


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг одлучи да го стави на продажба Антони Марсијал, пренесуваат медиумите на Островот.

Французинот ова лето се врати на „Олд Трафорд“ после позајмицата во Севиља, но не добива голема минутажа.

Те Хаг одлучи да го задржи, но Марсијал не е задоволен од својот статус, а и не ги исполни очекувањата на холандскиот тренер.

„Црвените ѓаволи“ се спремни да го продадат на лето, а со тоа да се ослободат и од неговата висока плата, бидејќи Французонот е еден од најплатените фудбалери во тимот.

Најсилен интерес за Французинот покажуваат Јувентус и Атлетико Мадрид, но проблем за трансфреот може да биде токму неговата висока плата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Meси никогаш не бил поблиску до враќање: Познати и деталите од понудата на Барса

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Во текот на вчерашниот ден силно …