Дома Македонски спорт Мак фудбал Тетекс ги претстави дресовите за новата сезона 📸

Тетекс ги претстави дресовите за новата сезона 📸

Второлигашот Тетекс со поголеми амбиции влегува во новата сезона во Втората лига Запад.

Клубот денес ги промовираше и новите дресови. Дизајнот го изработи компанијата „Darsky“, а од клубот најавуваат интернет продавница каде што ќе можат да се купат и за фановите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…