Дома Македонски спорт Мак фудбал Теренот замрзнат, можно е одложување на мечот Фарски Острови – Македонија (фото)

Теренот замрзнат, можно е одложување на мечот Фарски Острови – Македонија (фото)

Од Фудбалската федерација на Македонија посочија дека е можно натпреварот помеѓу младите У21 селекции на Фарски Острови и Македонија да биде одложен поради лошите услови и замрзнатиот терен.

Утре во 10:00 часот, судиите и делегатот ќе извршат инспекција на теренот и на официјалниот состанок ќе информираат дали ќе се игра натпреварот Фарски Острови – Македонија или ќе биде одложен.

Репрезентацијата попладнево имаше тренинг, во импровизирани услови на мал дел од теренот кој не беше замрзнат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Базел и Волвс се пласираа понатаму, познати сите четвртфинални парови во ЛЕ

Познати се сите четвртфинални парови во ЛЕ откако синоќа во Швајцарија и Англија беа одигр…