Дома Останати Тајсон сака борба и со Ентони Џошуа

Тајсон сака борба и со Ентони Џошуа

Легендарниот Мајк Тајсон на 28 ноември ќе се бори против Ројс Џонс Џуниор и тоа ќе биде негова прва борба откако се пензионираше пред 15 години.

Тајсон денес има 54 години, неговиот противник е три години помлад, меѓутоа Тајсон е убеден би можел да се бори и со многу помалди боксери од светската сцена.

Во последната изјава Тајсон порача дека не би одбил хуманитарна борба против Ентони Џошуа кој е 24 години помлад од него.

„Да, јас сум заинтересиран. Ако тоа значи дека тој меч ќе има голем хуманитарен одзив во ред прифаќам“, изјави Тајсон.

Ќе потсетиме Тајсон неговата последна борба ја имаше во 2005 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вајт најавува пресврт: Раговарав со Кабиб, мислам дека ќе се врати

Неприкосновениот шампион во лесната категорија Кабиб Нурмагомедов минатата недела објави к…