Дома Топ вести Таткото на Нејмар: Иднината на мојот син е во ПСЖ!

Таткото на Нејмар: Иднината на мојот син е во ПСЖ!

0

Таткото и личен менаџер на Нејмар гарантира дека неговиот син ќе остане во Пари Сент Жермен.

Во последно време се погласни се шпекулациите дека Нејмар не е среќен во Париз и дека сака да се врати во Шпанија.

Пред неколку дена шпанските медиуми дури објавија дека Бразилецот им се поверил на своите пријатели дека никогаш повеќе нема да го облече дресот на ПСЖ.

„Сегашноста и иднината намојот син се во ПСЖ“, категорично потврди Нејмар сениор на пресконференција во Бразил заедно со претседателот на „светците“ Насер Ал Келаифи.


Следете го Sportski.mk и на


„Нејмар е среќен, мотивиран и со голем ентузијазам чека да се врати што е можно побрзо на терените. Очекуваме да се врати при крајот на сезоната“, изјави претседателот Ал Келаифи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

УЕФА му направи проблем на Милан: Игуаин нема да биде откупен – може да заврши во Премиер лигата!

Oткупот на Гонзало Игуаин од страна на Милан изгледаше како формалност минатото лето кога …