Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Таткото на Мегваер бил повреден во хаосот пред „Вембли“

Таткото на Мегваер бил повреден во хаосот пред „Вембли“

Taткото на Хари Мегваер зарабтил повреди после турканиците кои се случиле пред почетокот на финалето помеѓу Англија и Италија на „Вембли“.

Пред влезот на „Вембли“ се случуваше вистински хаос, навивачите се степаа едни со други и со обезбедувањето. Најголем проблем биле навивачите кои се појавиле без влезници и сакале да присуствуваат на натпреварот.

Од полицијата соопштија дека 19 вработени се здобиле со полесни повреди, уапсени беа 86 лица.

„Разговарав со него ми кажа дека бил исплашен. Мислам дека добил два удари во ребрата, не сакам да се случува такво нешто на фудбалските натпревари. Посебно не е на така голема настан“, изјави Мегваер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…