Дома Македонски спорт Мак фудбал Талентираниот Мартин Толаков од А.Пандев направи трансфер во Словачка

Талентираниот Мартин Толаков од А.Пандев направи трансфер во Словачка

Taлентираниот фудбалер на Академија Пандев Мартин Толаков кариерата ќе ја продолжи во втората лига во Словачка во тимот на Подрезова.

За македонскиот младински репрезентативец ова ќе биде прво интернационално искуство затоа што има само 18 години. Нормално дека очекувањата се ова да биде скалило погоре во неговата кариера.

Во еден период од кариерата беше позајмен и во Борец.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Чешмеџиев е ново засилување на Шкупи

Константин Чешмеџиев денес и официјално стана нови грач на Шкупи. Клубот од Чаир го обезбе…