Дома Видео Супер акцијата на ПСЖ со реализација на Меси 🎥

Супер акцијата на ПСЖ со реализација на Меси 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лионел Меси вчера го одигра првиот натпревар за ПСЖ по враќањето од Светското првенство и тој не помина без да се запише во листата на стрелци.

ПСЖ победи со 0:2, а Меси беше стрелец на вториот гол и тоа по една одлична акција.

На социјалните мрежи беше објавено и видео од еден навивач каде што посебно се гледа уметноста на Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Легенда на Манчестер Јунајтед може да биде нов тренер на Миовски?

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Легендата на Манчест…