Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Субашиќ е хит: Го удри Ловрен со шише по глава додека стоперот даваше интервју (видео)

Субашиќ е хит: Го удри Ловрен со шише по глава додека стоперот даваше интервју (видео)

1
lovren

Првиот голман на репрезентацијата на Хрватска, Даниел Субашиќ е вистински хит на социјалните мрежи поради начинот на кој го прекина интервјуто на Дејан Ловрен.

Стоперот на репрезентацијата давеше изјава со медиумите за одиграното полуфинале против Англија. Во еден момент од интервјуто се појави Субашиќ, го удри со шише по глава и му порача: Што ти зборуваш, „Years“?

Веднаш доби и одговор од Ловрен кој му возврати: „Дај бре што зборуваш будало“.

Како сето тоа изгледаше можете да погледнете во видеото под текстот.

Subasic avbryter Lovrens intervju 😅

Gepostet von Fotbollskanalen am Donnerstag, 12. Juli 2018

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Бензема му одговори на Де Лаурентис: Уште еден лудак!

Претседателот на Наполи, Аурелио де Лаурентис денес ги демантираше шпекуалциите дека клубо…