Дома Топ вести Суарез го моли раководството да го купат неговиот пријател!

Суарез го моли раководството да го купат неговиот пријател!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Барселона е во потрага по десен бек во зимскиот преоден рок, а според пишувањето на медиумите Каталонците веќе пронашле решение, благодарение на Луис Суарез.

Станува збор за поранешниот играч на Ливерпул, а денес член на Стоук Сити, Глен Џонсон кој веќе неколку недели се поврзува со трансфер во Барселона.

Суарез и Џонсон се големи пријатели и ја делеја соблекувалната на Ливерпул во периодот од 2011 до 2014 година.

Медиумите тврдат дека Уругваецот е најголем заговорник за неговото доаѓање на „Камп Ноу“, а Барса сериозно ја разгледува идејата бидејќи Џонсон е евтино и добро решение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…