Дома Македонски спорт Мак фудбал Струга со победа се враќа од Кратово

Струга со победа се враќа од Кратово


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лидерот во македонскто првенство Струга Трим Лум дојде до победа на гости во Кратово.

Стружани беа подобриот противник од стартот на натпреварот и до водство дојдоа после само 10 минути кога Ибраими погоди од пенал. Во 22. минута Силекс остана и со играч помалку, па работата за домаќинот стана уште потешка.

Три минути по исклувањето на Љамалари Малески погодува за веќе 2:0. И по тие 2:0 создаваше шанси Струга, на моменти се заканувшае и Силекс. Сепак, се што успеаа да направат Кратовчани е голот за утеха во 83. минута.

Останатите натпревари од ова коло се играат утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …