Дома Останати Кошарка НБА Страв и трепет: Познат составот на Американците за Олимписките игри во Париз

Страв и трепет: Познат составот на Американците за Олимписките игри во Париз

Голем дел од медиумите во САД веќе го објавуваат тимот со кој Американците ќе играат на Олимписките игри во Париз во летото кое следи.

Објавени се имиња на 11 од 12 играчи за кои се одлучил селекторот Стив Кер. Американците со составот предводен од Леброн Џејмс и Стеф Кари ќе бидат први фаворити за златото.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Покрај споменатите двајца во тимот се уште: Кевин Дурант, Ентони Едвардс, Ентони Дејвис, Тајрис Халибартон, Девин Букер, Џоел Ембид, Џејсон Тејтум, Џру Холидај и Бем Адебајо.

Првиот натпревар САД на Олимписките игри го игра против Србија на 28 јуили, а во нивната група ќе биде уште Јужен Судан и еден квалификант.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Огромна чест: Евгениј Поп Ацев примен во меѓународната „Куќа на славните“!

Maкедонскиот пливачки маратонец, Евгениј Поп Ацев викендов на 18-ти мај доби големо призна…