Дома Македонски спорт Мак фудбал Стефан Ашковски отпадна за натпреварите со Молдавија и Црна Гора

Стефан Ашковски отпадна за натпреварите со Молдавија и Црна Гора

Македонскиот репрезентативец, Стефан Ашковски поради повреда на левиот скочен зглоб не е во можност да конкурира за настап на претстојните два натпревари на А репрезентацијата против Молдавија и Црна Гора. 

Стефан Ашковски веќе три недели го мачи повредата на скочниот зглоб. Во деновите минати со репрезентација во Анталија, беше на физикална терапија, но тој процес на закрепнување се покажа дека не е доволен за да може да конкурира за настап на 22. март против Молдавија и три дена подоцна против Црна Гора. 


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Бекот на македонската репрезентација, терапијата ќе ја продолжи во својот клуб Алашкерт, Ерменија. 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

ФФМ и федерациите од регионот искажаа поддршка за Чеферин

На регионален состанок во Тирана, асоцијациите од Југоисточна Европа дискутираа за различн…